14 Aralık 2016 Çarşamba

Düğün Müzikleri - Düğün Müzik Seçimi


Güzel bir düğününüz olsun istiyorsanız mekan ve düğün müzikleri çok önemli.Hatta bana sorarsanız düğünü yaptığınız mekandan çok eğlendiğiniz müzikler daha çok önemli. Neden mi ? İstanbul'un gözde otellerin birinde havuz başı bir düğün konsepti gerçekleştiriyorsunuz fakat müzikler istediğiniz gibi değil , düğün koşturmacaları içinde şarkı seçimi yapma konusunda fırsat bulup ekiple iletişime geçemediniz işte o zaman gelen misafirler düğün bitiminde "mekan çok güzel yalnız şarkı seçimleri güzel değildi pek eğlenemedim"diyeceklerdir.Ben açıkcası böyle durumlarda birkaç kez karşılaştım.Sanmayın ki lüks bir mekan diye herşeyin dört dörtlük olacağını.Mekandan ziyade çalışacağınız orkestra ekibi veya Dj nasıl tercih ediyorsanız kesinlikle iş onlarda bitiyor.Profesyonel insanlarla çalışmaya özen gösteriniz. Düğün sonunda herkes sizin düğün yaptığınız mekandan ziyade ne kadar eğlendiklerini konuşmalı..Semt adını vermeyeyim fakat yer altında bir düğün salonu düşünelim içeri girdiğinizde istediğiniz gibi değil içinize de pek sinmiyor fakat ulaşımı kolay,maliyeti diğer düğün salonlarına göre daha uygun zamanda kalmadı düğün salonunu tutuyorsunuz. Öyle bir düğün orkestra veya öyle bir Dj çıkıyor ki gecenin sonuna kadar oynuyorsunuz ve düğün salonundan çıktıktan sonra herkeste bir tebessüm "çok güzeldi,çok eğlendik"diye. İşte bunu duyduğunuzda doğru tercihin mekandan ziyade müzik olduğunu anlayacaksınız.


Düğün Müzikleri Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?


Düğün günü kimse problem yaşamak istemez.Her müzik tarzı gelen misafirlerinde hoşuna gitmeyedebilir.Mesela Pop seven gelin-damadın ailesi , halay çekmek isteyebilir.Misket oynamak isteyebillir. İşte bu devrede sizin öncelikle çalışacağınız orkestra veya Dj ile görüşmeniz gerekiyor.Belki fırsatınız olmayabilir,yoğun çalışabilirsiniz, günlerinizin nasıl geçtiğini anlamayabilirsiniz fakat kesinlikle iletişime yüzyüze veya telefonda geçmelisiniz.Düğün gününde istemediğiniz veya özellikle istediğiniz şarkıları belirtmelisiniz.Giriş müziği - İlk Dans - Pasta müziklerini bana soracak olursanız muhakkak kendi seçiminiz olsun.Siz Pop severken aileleri de düşünmek gerektiğini de unutmayın.Yöresel bir dans , yöresel bir halay var ise o kadar pop müziğin arasına muhakkak bir iki tane de olsa yöresel ezgiler eklemelisiniz ki gelen misafirler hem sıkılmasınlar hem de oynamadan gitmedik demesinler
Hayatınızın en güzel ve unutulmaz gününü mükemmel yapmak sizin elinizde. Doyasıya eğlenmek istiyorsanız düğün dj'leri bu konuda size yardımcı olacaktır.İnternette araştırma yapmanızı tavsiye ederim ve araştırma yaparken daha önce hangi mekanlarda sahne almışlar,referanslarına bakmanızı özellikle tavsiye ederim.

Sizlere yardımcı olabileceğini düşündüğüm düğün müzikleri ;

Kenan Doğulu - Gelinim
İrem Derici - Kalbimin Tek Sahibine
İrem Derici -Aşk eşittir biz
Mustafa Ceceli - Hastalıkta Sağlıkta
Mustafa Ceceli - Sevgilim
Sertab Erener - Aşk
Ayla Dikmen & Yaşar - İlk ve Son Aşkım Sen Olacaksın
Oya & Bora - Sevme Zamanı
Ayten Alpman - Ben Varım
Nilüfer - Ta Uzak Yollardan
Özdemir Erdoğan - Pervane
Yalın - Meleklerin Sözü Var
Yaşar - Benim Bütün Rüyalarım Seninle
Levent Yüksel - Medcezir
Sinan Akçıl & Burcu Güneş - Seni Bir Tek
İlyas Yalçıntaş & Büşra Periz - Olmazsa Olmazımsın
Güzin ile Baha - Gençlik Başımda Duman ( Çıkış Müziği)
Bryan Adams - (Everything I Do) I Do It For You
Nicolas Jorelle - Valse (Çıkış - Pasta Müziği)
Amélie - J'Y Suis Jamais Allé -Yann Tiersen (Çıkış Müziği)
Amelie - Les Jours Tristes (Çıkış Müziği)
Fanfare Ciacarlia – Moliendo Cafe (Pasta Müziği)
Bond – Victory (Çıkış - Pasta Müziği)

Hiç yorum yok :

Yorum Gönderme

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...